Haber

ABD’de 4 eyalette kasırga: 22 ölü

ABD’nin orta kesimlerinde Arkansas, Illinois, Indiana ve Tennessee’de meydana gelen kasırgada 22 kişi hayatını kaybetti. Indiana ve Arkansas valileri olağanüstü hal ilan etti.

Arkansas, Illinois, Indiana ve Tennessee eyaletlerinde meydana gelen kasırga 22 kişiyi öldürdü. Arkansas Valisi Sarah Huckabee Sanders, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugünkü şiddetli hava koşulları nedeniyle Arkansas’ta olağanüstü hal ilan eden bir kararname imzaladım. etkilenen Arkansas sakinleri.” Vali Sanders, Ulusal Muhafızlarının bölgede çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı.

Indiana Valisi Eric Holcomb, kasırgada hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileyerek, “Sullivan ve Johnson ilçelerinde 2015 yılında eyalet genelinde etkili olan şiddetli hava koşulları nedeniyle olağanüstü hal ilan eden bir kararname imzaladım. Cumayı Cumartesiye bağlayan gece. Öncelikle düşüncelerim ve dualarım. “Boone, Crawford, DuPage, Marion ve Sangamon ilçelerini desteklemek için bir afet bildirisi yayınladım ve Illinois Eyaletine iyileşme için gerekli tüm desteği sağladım, Illinois Valisi JB Pritzker, “Dünkü şiddetli hava koşullarından etkilenenlere yardım etmek için hiçbir şeyi esirgemeyeceğiz” dedi.

Geçen hafta sonu güneydeki Mississippi eyaletini vuran kasırga 26 kişiyi öldürdü. Eyalet valisi Tate Reeves, kasırganın ardından olağanüstü hal ilan etti. ABD Başkanı Joe Biden, “Yardım etmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ne kadar sürerse sürsün ihtiyacınız olan temeli sağlamak için birlikte çalışacağız” dedi.

haberkuluncak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu