Haber

Ankara’ya GPS Takip Cihazı Kuran Kişiyi Kaçıran Çete Çözüldü

16 Ağustos’ta Ankara’da arabasına GPS takip cihazı taktırdığı kişiyi soyan ve İstanbul’daki bir döviz bürosundan 34 bin 500 dolar yağmalayan çete çökertildi.

Alınan bilgiye göre, çalışanlarının maaşını ödemek için bankadan 10 bin 350 euro alan ve daha sonra şirket ortağıyla görüşmek üzere Söğütözü Mahallesi Dumlupınar Bulvarı’ndaki bir benzin istasyonuna gelen şahıs, şüpheliler tarafından darp ve gasp edildi. başka bir araçtan indi.

Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, bankadan para çeken mağduru aracına taktıkları GPS takip cihazıyla takip eden şüphelilerin, zanlıların zanlı olduğu belirlendi. Gürcü kökenli.

Çok sayıda araç değiştirerek farklı yönlere izlerini kaybetmeye çalışan, geçersiz pasaport vererek yurt dışına giriş çıkış yapan şüphelilerin, Ankara’dan Afyonkarahisar’a, oradan da Antalya’ya kaçtıkları belirlendi.

Ekipler, düzenledikleri eş zamanlı operasyonla Türk ve Gürcülerden oluşan çete üyelerini yakaladı.

16 Ağustos’ta İstanbul’daki bir döviz bürosundan 34 bin 500 doların yağmalanmasını da gerçekleştirdiği belirlenen çeteyle ilgili soruşturma sürüyor.

aliaga-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu